Život (komplikovaného) introverta

Myšlienky.

Som ten zvláštny typ, ktorý introvertom nie je od svojho narodenia, ale stáva sa ním postupne a pomaly, s pribúdajúcimi rokmi a skúsenosťami.

DSC_0233.jpg

Pamätám si na časy, kedy som sa bez jediného váhania dobrovoľne prihlasovala na recitačné súťaže, bojovala o čo najlepšiu postavu v školských scénkach alebo moderovala žiacke akcie. Pravda, vždy som bola pred vystúpením nervózna, to už ku mne patrí, no robila som to celkom rada.

Dnes, pokiaľ môžem, sa držím v úzadí. Ak musím, odprezentujem svoj projekt, na ktorom som niekoľko dní pracovala, avšak predstava akejkoľvek inej formy vystúpenia pred ľuďmi ma desí.

Vo svojom okruhu priateľov, ktorých poznám a ktorým verím, viem byť ukecaným dievčaťom, ktoré sa neustále smeje alebo nadchýna pre rôzne maličkosti. Ktoré tancuje a spieva, robí hlúposti a pletie slová neuveriteľným spôsobom. Kým si však na nové osoby zvyknem, väčšinou vždy prejde veľký kus času.

A práve preto tak ťažko nadväzujem nové vzťahy. Možno práve preto si mnohí ľudia myslia, že ja a môj život sme nudní. Že nemám čo ponúknuť, som bojazlivá a príliš hanblivá či nepriebojná.

Ja mám však svoju predstavu o tom, ako chcem vyplniť svoj voľný čas a s kým ho chcem tráviť. Vybehnúť von medzi väčší okruh známych môže byť občas fajn, no každý víkend v tomto duchu nie je pre mňa. K spokojnosti mi stačí malý byt, šálka čaju a hrubá kniha.

Podľa niektorých som neskutočne komplikovaná, tí ďalší ma však majú prečítanú ako knihu. Človeka ale zamrzí, keď to s vami niekto vzdá. Najmä, ak vám na dotyčnom záleží. A síce mnohí hovoria, že v tom prípade si vás nezaslúži, ja tomu odmietam uveriť.

Zbožňujem množstvo maličkostí a vidím krásu v drobnostiach, no na druhej strane si uvedomujem krutosti tohto sveta. Niektoré dni nemám chuť vystrčiť zo svojej izby ani pätu a zbieram zvyšky sebavedomia. Inokedy ho mám zase na rozdávanie.

V hlave mám veľakrát zmätok a neviem usporiadať svoje myšlienky. A keďže, ako vraví Danielka z Flung out of space, píšem lepšie ako rozprávam, snažím sa tomu pomôcť článkami a zápiskami v denníku. Aj tie však často pripomínajú ten zmätok vo vnútri mňa. Paradoxom je, že navonok žijem rada usporiadane a zorganizovane.

V skutočnosti ja sama neviem, kto som. Ale snáď mám ešte veľa rokov pred sebou, aby som na to prišla.

instagram
Reklamy

4 thoughts on “Život (komplikovaného) introverta

 1. Je zajímavé, že se z dříve otevřeného člověka stane postupem času introvert. Já jsem introvertem odjakživa a občas mi to působí akorát problémy místo radostí :/ spousta lidí říká, že jsem komplikovaná.

  LENN

  Like

  1. Mne taktiež. Občas si prajem, aby som bola taká veselá a otvorená ako predtým. Aj keď si myslím, že to tak jednoducho má byť a udalosti môjho života ma vyformovali tam, kde som dnes. Na jednej strane som rada, na tej druhej som vďaka svojej komplikovanosti prišla o niekoho, na kom mi záležalo viac než na hocikom inom.

   Like

 2. Je veľmi zvláštne ako sme si podobné. Každou jednou vetou som videla seba. Takisto pôsobím bojazlivejšie ale kto ma skutočne pozná, vie ako sa dokážem odreagovať. Takisto nemusím nejaké piatkové párty a iné hlúposti, radšej som doma pri seriáli s čajom alebo čítam knihu. Samozrejme, niekedy ma rutina prestane baviť a vždy z času na čas potrebujem nejakú zmenu, niekedy skutočne radikálnu. Ja som však toto leto konečne tak prišla nato, čo ma skutočne baví a čomu sa chcem venovať a čomu zasa vyhýbať. Možno aj preto, že som zažila kopu nových vecí a všetko som si to usporiadala. Niekedy je dobré výjsť zo svojej komfortnej zóny, ale nemyslím si, že tráviť čas aj inak je zlé. Ako sa vraví, pokiaľ to miluješ, nie je čo riešiť 🙂

  Like

  1. Ono, odkedy píšem blog a aktívne fungujem na instagrame, zisťujem, že mnoho ľudí je podobných mne a že v tom nie som tak celkom sama. Podobné myšlienky, názory, obľúbené činnosti. 🙂 Ďakujem za milý komentár.

   Like

Zanechaním komentáru súhlasíte so spracovaním vašich osobných údajov

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.