Pondelok, a prečo nemusí byť tak strašný

O všeličom.

Počúvam to viac než často. Od svojich rovesníkov, priateľov a spolužiakov, od rodinných príslušníkov a veľakrát aj od môjho mladšieho brata a jeho kamarátov. Toľkými ľuďmi nenávidený pondelok, ale prečo vlastne? Vo svojej podstate je to deň ako iný a možno aj trochu lepší než utorok, streda či štvrtok . Veď nakoniec, každý deň je len presne takým, akým si ho sami spravíme.

DSC_0225j

V dnešnom článku som sa rozhodla podeliť s vami o dôvody toho, prečo patrím do tej menšej skupiny ľudí, ktorá má pondelky celkom rada alebo jej prinajmenšom takmer nevadia. A prečo?

 1. Využívam svoje víkendy naplno. Nie raz nás v škole zaplavia horou domácich úloh alebo učív na preštudovanie. A keďže sobota a nedeľa sú dni, kedy mám najviac voľného času, snažím sa to využiť. Naučila som sa primerane rozložiť si čas pre seba i pre štúdium a pripraviť sa na ďalší týždeň už počas víkendu. A tak mám vždy predstavu nielen o tom, aké úlohy a písomky ma ďalšie dni čakajú, ale (aspoň “zľahka”) som na ne i pripravená – i keď sa majú konať napríklad len koncom týždňa a mohlo by sa zdať, že času je ešte stále dosť.
 2. Nenechávam všetko na nedeľu. Snažím sa svoju nedeľu čo najviac odbremeniť od povinností a školy, pretože je to naozaj jediný deň, kedy doslova nič nemusím. Venujem svoj čas sebe alebo rodine, knihe, dobrému jedlu a dám si horúcu vaňu.
 3. Myslím pozitívne. Alebo sa o to prinajmenšom snažím a toto je jedna (vlastne asi aj jediná) oblasť, kde mi to čiastočne i celkom ide. Pondelky vnímam ako začiatky niečoho nového a moje myšlienky sa uberajú smerom “Možno to nakoniec bude skvelý týždeň”. Predsa len, s negatívnym postojom nebude pozitívne nikdy nič.
 4. Vstávam skoro, čo najviac, ako to len ide. Stihnem si zacvičiť, naraňajkovať sa a nikam nemeškať. Som veľkým zástancom slov “ráno robí deň” a to pondelkové aj celý týždeň! Preto si na nich vždy tak zakladám. V skutočnosti však stačí aj 15 minút navyše a váš deň môže vyzerať celkom inak, verte mi.
 5. Raňajky aj oblečenie si väčšinou premyslím už večer. Jedlo vopred nepripravujem, nakoľko mi chutí viac čerstvé, no približnú predstavu mám už pred spaním. Ráno tak nemusím dlho nad ničím premýšľať a ostane mi viac času na pár strán dobrej knihy.  Ako to máte vy?
Reklamy

8 thoughts on “Pondelok, a prečo nemusí byť tak strašný

 1. Jój, veľmi dobrý článok, hneď som musela aj zazdieľať. Pondelky sú len také, aké si ich urobíme. Veď to, čo nevieme ovplyvniť, nás môže zastihnúť hocktorý deň – ale to, čo ovplyvniť vieme? Z toho netreba obviňovať pondelok, ale pokarhať seba a zmeniť to 🙂

  Like

  1. Och Timka, ďakujem krásne ešte raz. 🙂 Presne tak to je – pondelok a aj ďalšie dni sú také, akými si ich spravíme. Nuž a to, čo nevieme ovplyvniť, si jednoducho deň podľa názvu predsa nevyberá. Neovplyvniteľnému nezáleží na tom, či je pondelok alebo streda.

   Liked by 1 person

 2. Ja nerozumiem, prečo toľko ľudí nemá rado pondelky. 🙂 Mne nevadí vždy začínať pracovný týždeň nanovo – víkend si vždy užijem na maximum a potom nemusím byť smutná z toho, že skončil 🙂 Navyše sa môžem tešiť na ďalší. 🙂

  Like

 3. Závidím ti tvůj pohled na pondělky a chuť k brzkému vstávání 😀 ráno snídani nestíhám a raději jím později, než abych vstávala ještě dřív, než musím 😀 pondělí nemám ráda teď hlavně proto, že ten den jsem ve škole do půl osmé a mám toho moc.

  LADY LENNA

  Like

Zanechaním komentáru súhlasíte so spracovaním vašich osobných údajov

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.