Láska je láska

Knihomoľka.

Danielku z flung out of space sledujem už takmer od jej blogerských začiatkov i na instagrame a pri prvej zmienke o pripravovanej knihe som ostala v napätom očakávaní, ktoré bolo upokojené len celkom nedávno, pred pár dňami. Nie každý deň totižto človek číta knihy ľudí tak blízkych.

DSC_0011 (3)

Ten, kto ma pozná, vie, že po knižkách slovenských autorov nesiaham skoro vôbec – a po ľúbostných románoch už naozaj nie. No keďže vďaka blogovaniu spoznávam množstvo krásnych a inšpiratívnych ľudí, spoznala som i Danielku, ktorej knižku práve držím v rukách.

Napísaná tak jemne a nežne, rozprávajúc nám príbeh Anabely a len pár dní z jej života. Otvára dvere do u nás tak trochu neznámeho sveta a prináša iný uhol pohľadu na – ako píše sama autorka – kontroverznú tému, ktorá by ale kontroverznou vôbec nemusela byť, nebyť ľudí. Ľudí s predsudkami či nepochopením.

Krátky náhľad do Anabelinho života nám ukáže, i keď som presvedčená, že nie v plnej a svojej najväčšej miere, strasti ľudí, ktorých odsúdila nielen spoločnosť, ale, bohužiaľ, aj vlastná rodina. Ukáže nám aké náročné je byť samým sebou a nebáť sa prejaviť ešte i v dnešnom modernom svete.

Každý jeden z nás si zaslúži svoju lásku. A tá si nevyberá pohlavie, vek ani hodnotu majetku či iné aspekty života a ľudskej osobnosti, ktoré my považujeme za tak dôležité. Láska je jednoducho láska. A človek by nemal byť (od)súdeným za to, že miluje. A už vôbec nie za to, koho miluje.

A ak niekto pochybuje, nechápe či nechce porozumieť, stojí za to zamyslieť sa znova. Nemáme právo určovať smer života ľudí, nech sú nám rodinou alebo nie. Stojí za to zamyslieť sa a siahnuť po knihe, pozrieť sa na svet aj z iného uhla pohľadu, vcítiť sa do kože človeka a prejaviť aspoň štipku empatie.

Za výhru a zaslanie knižky (s venovaním) so zdravou sviečkou Jemnô veľmi pekne ďakujem Danielke.

instagram
Reklamy

2 thoughts on “Láska je láska

Zanechaním komentáru súhlasíte so spracovaním vašich osobných údajov

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.